cropped-be-pro2.png

KURSOKSIĄŻKA

NO STRESS

czyli jak zwiększyć pewność siebie i zapanować nad stresem w trudnych sytuacjach

SKĄD POMYSŁ NA TĘ KURSOKSIĄŻKĘ I CZEGO SIĘ Z NIEJ DOWIESZ?

„Ale się zestresowałam”

„Zawsze się stresuję w takiej sytuacji”

„Przed rozmową kwalifikacyjną czułam, jak mi ściska żołądek, a w głowie pojawia się czarna dziura”

„Jest stresik, co?”

„Byłam dobrze przygotowana, ale zżarł mnie stres”

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kogo stres nigdy nie sparaliżował

przed jakimś ważnym wydarzeniem, wystąpieniem, prezentacją na studiach czy w pracy, rozmową kwalifikacyjną na wymarzone stanowisko, egzaminem z nielubianego przedmiotu, trudną rozmową z szefem / współpracownikiem / podwładnym / partnerem / nauczycielem (niepotrzebne skreślić), powrotem do pracy po dłuższej nieobecności, czy pierwszymi dniami w nowej firmie. Sytuacji, w których stres może nam pokrzyżować plany, jest całkiem sporo, a i tak nie jest to skończona lista. Musisz przy tym wiedzieć, że

stres jako taki jest nam w życiu potrzebny

i może być naszym sprzymierzeńcem. To on napędza nas do działania i sprawia, że nasz organizm wchodzi w tryb „pełnej mobilizacji”. 
O ile wiemy jak go oswoić i dobrze wykorzystać.

CO ZNAJDZIESZ W KURSOKSIĄŻCE?

Dzięki pracy z kursoksiążką "NO STRESS" stworzysz swoją własną, indywidualną i dostosowaną do Twoich potrzeb strategię radzenia sobie ze stresem.
Będziesz mieć zawsze pod ręką skuteczne metody, techniki i gotowe recepty na zapobieganie i minimalizację stresu oraz sprawdzone sposoby relaksacji na wypadek stresu oraz na co dzień.
Będziesz bardzo dobrze wyposażona w narzędzia, dzięki którym to wreszcie Ty przejmiesz kontrolę nad stresem w trudnych sytuacjach, a nie on nad Tobą!
Pamiętaj, że efekty, jakie ostatecznie uzyskasz, zależą tylko od Ciebie – ja daję bardzo konkretne narzędzia, metody, rozwiązania i wiedzę które pomogą Ci oswoić stres. Dopóki jednak ich nie zastosujesz i nie zaczniesz z nich regularnie korzystać – nic się nie stanie.
A tego przecież nie chcesz, prawda?

DLA KOGO JEST KURSOKSIĄŻKA "NO STRESS"?

Jeżeli chcesz:

...to ta kursoksiążka jest dla Ciebie!

118 STRON

pełnych konkretnych i merytorycznych treści

33 ĆWICZENIA

które skłonią Cię do refleksji i pomogą wypracować dopasowane do Twoich potrzeb rozwiązania

4 DODATKOWE SZABLONY

z których można korzystać poza pracą z kursoksiążką. Są to: karta przeciwdziałania trudnościom, dziennik emocji, mapa kontroli i wpływu, checklista oswajania stresu przed trudną sytuacją

KURSOKSIĄŻKA NIE JEST DLA CIEBIE JEŚLI:

NO STRESS

OPINIE NA TEMAT KURSOKSIĄŻKI

Zawirowania naszych czasów wymagają od ludzi poczucia własnej wartości oraz zaufania do swoich emocji oraz reakcji. Stres jest bezsprzecznie wszechobecny i to od nas zależy czy będzie naszym sprzymierzeńcem czy też wrogiem. E-book Kasi dedykuję każdemu, kto chce mieć wpływ na własne życie, a co za tym idzie odwagę do działania. Być może zaskoczy Cię fakt, że opowieść w nim zawarta będzie o Tobie – ponieważ dzięki różnorodnym ćwiczeniom, to czytelnik jest jego współautorem. Praca z E-bookiem jest wyprawą w najdalsze zakątki samoświadomości…. ja osobiście podczas tej podróży odwiedziłam nawet studnię mojej duszy…. Kasia proponuje cudowny proces rozwoju, który wymaga dyscypliny, konsekwencji, wytrwałości i odpowiedzialności. Zmiana i zmierzenie się z własnymi lękami wymaga pracy - wszystko zależy od Ciebie i Twojej determinacji. Polecam każdemu, kto czuje, że jego moc zawieszona jest mniej lub bardziej w próżni.
dr Julia Gorzelany
Life & Business Coach • Mentor • Trener Kompetencji Miękkich • Naukowiec • Trener Mocnych Stron i Talentów Gallupa
Bardzo polecam e-book "No stress." Dzięki zawartej wiedzy i ćwiczeniom zrozumiałam, że stres tak naprawdę nie jest zły. 🙂 Jest to coś, co towarzyszy nam każdego dnia, a najważniejsze to zrozumieć, skąd się bierze i go zaakceptować, tak aby stał się naszym sprzymierzeńcem. E-book zawiera konkretną dawkę wiedzy i czyta się go bardzo przyjemnie. Całość wzbogacają ćwiczenia, które są ciekawe i pozwalają na budowanie samoświadomości o stresie. Nie mogę się doczekać, by stawić czoła nowym wyzwaniom i wykorzystać zawartą wiedzę w praktyce. Dziękuję Kasia! 🙂
Joanna
Fotograf
Ebook „No Stress” znaleźlibyśmy w księgarni w dziale Poradniki/Rozwój osobisty. To co by go absolutnie wyróżniało na tle reszty to treść. Jest świetny merytorycznie, dostarczający ogromnej ilości wiedzy i metod praktycznych służących pracy nad stresem. Wszystko to ułożone logicznie wg zasady od ogółu do szczegółu. Można powiedzieć absolutnie nikt się nie przestrzeli w skorzystaniu, bo niech pierwszy rzuci kamień, ten co stresu nie zna. To dla każdego. Natomiast ja jako szkoleniowiec nie będę ukrywać, że jest to materiał, z którego można korzystać w trakcie szkoleń i to nie tylko biznesowych. Ja widzę przestrzeń do pracy z nim nie tylko osobiście, ale również na sali szkoleniowej. Duży potencjał. Wszystko zależy od kreatywnego wykorzystania. Dla mnie pozycja w 100% trafiona.
Beata Klimczyk
Trener Biznesu • Startup Creator​

DLACZEGO ODE MNIE MOŻESZ SIĘ TEGO NAUCZYĆ?

Pamiętam, kiedy pierwszy raz stanęłam na scenie.

To był casting do koncertu „Nie Tylko Złote Przeboje”. Marzenie o tym, by śpiewać na profesjonalnej scenie, z profesjonalnymi muzykami dla ogromnej, jak mi się wtedy wydawało, publiczności, było na wyciągnięcie ręki. Serce waliło mi jak szalone, gardło ściskał ogromny stres, a słowa piosenki schowały się w zakamarkach pamięci. Przed oczami miałam pustkę, ręce były mokre od potu i całe ciało wydawało się krzyczeć: „Uciekaj!”.

Nie uciekłam.

Wzięłam głęboki oddech, wolno wypuściłam powietrze i wyszłam na scenę. Nie było to moje najlepsze wykonanie. Trema wzięła górę i kilka fałszywych dźwięków popłynęło z mikrofonu. Byłam na siebie wściekła – czyżby paraliżujący stres przekreślił moje marzenie? Na szczęście dostałam szansę od muzyków i w 2009 roku po raz pierwszy mogłam założyć identyfikator z napisem „artysta”.
Tego, jak oswoić tremę i przygotować swój aparat mowy i całe ciało do wystąpienia, uczyłam się od aktorów, specjalistów od przemawiania, ekspertów od technik relaksacji i psychologów. Był to też ważny element studium wokalnego, do którego uczęszczałam przez kilka lat.

Całą zebraną przez te lata wiedzę testowałam, sprawdzałam i uzupełniałam występując na scenie.

Najpierw podczas koncertów muzycznych, a potem jako trener, szkoleniowiec i wykładowca. Wielokrotnie po wystąpieniach ludzie podchodzili do mnie pytali, jak ja to robię, że

potrafię zapanować nad tremą i wydaję się być w ogóle niezestresowana

(bo musisz wiedzieć, że oswojenie stresu nie oznacza, że on zniknie zupełnie!). Potrafię zapanować nad stresem w różnych sytuacjach – nie tylko, kiedy jestem na scenie, ale również podczas rozmowy kwalifikacyjnej (a musisz wiedzieć, że trochę ich na swoim koncie mam, ale to historia na inną okazję ;)), egzaminów, czy powrotem do pracy po dłuższej przerwie.
Jednak nie przyszło mi to od tak, bez wysiłku. Nauka oswajania stresu, tak by mnie nie blokował w ważnych momentach i nigdy więcej nie przekreślał moich marzeń i planów, zajęła mi lata i była dla mnie zawsze bardzo ważna.
Teraz moją małą misją jest pomagać innym ludziom oswoić stres, tak by nie hamował ich potencjału.

Jak to robię?

A no właśnie tak, jak jest to opisane w niniejszej kursoksiążce.

A teraz chodź, wspólnie oswoimy Twój stres!

Kasia Preidl